SERIE A: Duda a Suslov bojujú o záchranu, udržia Veronu medzi elitou?

pondelok, 6. máj 2024 08:24 | Autor: TASR

Ondrej Duda
Ondrej Duda | zdroj: TASR

Futbalisti AS Rím remizovali v šlágri 35. kola Serie A s Juventusom Turín 1:1.

Skóre otvoril v 15. minúte domáci Romelu Lukaku, no ešte do prestávky vyrovnal brazílsky obranca Bremer. Rimanom patrí v tabuľke 5. miesto, Juventus je tretí. Futbalisti Hellasu Verona urobili dôležitý krok k záchrane.

Doma nad Fiorentinou zvíťazili 2:1 a figurujú priebežne na 14. priečke, päť bodov od pásma zostupu. Celý zápas v drese domácich odohral slovenský stredopoliar Ondrej Duda, jeho krajan Tomáš Suslov nastúpil v 74. minúte. Futbalisti v tabuľke druhého AC Miláno iba remizovali doma s FC Janov 3:3, keď hosťom pomohol v závere k bodu vlastný gól Malicka Thiawa.

Hráči Cagliari Calcio remizovali s US Lecce 1:1. V drese domácich nastúpil v nadstavenom čase slovenský obranca Adam Obert. Jeho tím neudržal vedenie po vylúčení Gianlucu Gaetana a v tabuľke mu patrí 15. priečka, o bod za Veronou. Frosinone natiahlo šnúru bez prehry v najvyššej súťaži na šesť zápasov, keď na ihrisku Empoli remizovalo 0:0.